Światowy Dzień Walki z Rakiem

Chorzy na nowotwory oraz ich rodziny mogą korzystać z nowootwartego portalu – www.onkomapa.pl. To „mapa” przyjaznych pacjentom ośrodków onkologicznych oraz lekarzy w Polsce.

Na portalu każdy chory bądź jego rodzina może ocenić placówkę onkologiczną oraz pracujących w niej lekarzy, poprzez wypełnienie ankiety. Jest ona anonimowa i dostępna online.

 

– Pytania zawarte w ankiecie dotyczą m.in. opieki, organizacji leczenia i samego leczenia, wyposażenia szpitala oraz przestrzegania praw pacjenta w placówce – wyjaśnia Polskiej Agencji Prasowej Agata Polińska, współzałożycielka fundacji Alivia. Uzyskane w ten sposób wyniki mają pomóc chorym w podejmowaniu decyzji na temat wyboru miejsca leczenia.

Reklama
Reklama

 

Jak podkreśla Jacek Gugulski, prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Okologicnzych "dla nas najważniejsze w tym projekcie jest to, że poprzez te oceny pacjent będzie wreszcie traktowany podmiotowo, a nie przedmiotowo".

 

Reklama
Reklama

Portal jest inicjatywą organizacji Alivia – Fundacji Onkologicznej Osób Młodych. Jak informuje PAP, „na razie na portalu można się zapoznać z wynikami pilotażowego badania satysfakcji ponad 1800 pacjentów ze świadczonych im usług, które w listopadzie i grudniu 2013 r. przeprowadził TNS Polska w 28 ośrodkach w całym kraju”.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę