Wycieńczeni strażacy na Ukrainie. „Nasi ratownicy pracują ponad ludzkie możliwości”

Wśród bohaterów walczących od trzech tygodni w wojnie o niepodległość Ukrainy są także strażacy, którzy z narażeniem życia gaszą pożary czy wyciągają ludzi ze zbombardowanych budynków.

fot. Victor Kovalenko/Twitter.com

Wojna na Ukrainie trwa już trzy tygodnie. Codziennie dochodzi to kolejnych bombardowań i ataków rakietowych. Wiele miast zostało zamienionych w ruiny. Ukraińscy strażacy ciągle biorą udział w akcjach ratowniczych.

Z narażeniem własnego życia niosą pomoc swoim rodakom, gasząc pożary czy wyciągając ludzi spod gruzów zbombardowanych mieszkań.

Na tym filmie widać bardzo zmęczonych strażaków z Kijowa po tym, jak uratowali dziesiątki mieszkańców z 16-piętrowego budynku mieszkalnego, który został trafiony rosyjskim pociskiem – czytamy pod jednym z filmów opublikowanym na Twitterze.

Reklama
Reklama

Nie licząc nieprzespanych nocy i niekończących się dni, nasi ratownicy pracują ponad ludzkie możliwości – napisało na swoim facebooku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy, dołączając nagranie, na którym widać jak ukraińscy strażacy ratują ludzi po atakach wojsk najeźdźcy.

Jeszcze przyjdzie czas na zmęczenie i żałobę po tych, którzy stali się ofiarą nazistów nowego pokolenia. A tymczasem – trzymamy linię i znowu walczymy – dodano.

Reklama
Reklama

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę