Prezydent Zełenski po ataku na teatr w Mariupolu: Rozrywa mi serce od tego, co Rosja robi naszym ludziom

Wczoraj rosyjskie wojsko zbombardowało teatr dramatyczny w Mariupolu, w którym schroniło się wielu cywilów. "Rozrywa mi serce od tego, co Rosja robi naszym ludziom. Naszemu Mariupolowi, obwodowi donieckiemu" - wyznał w przemówieniu opublikowanym na Facebooku, prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

fot. NEXTA/Twitter.com/President Of Ukraine/domena publiczna/flickr.com

W środę wojsko rosyjskie zbombardowało teatr dramatyczny w Mariupolu. Ukrywało się tam wiele osób, które wcześniej w wyniku zmasowanego ataku na miasto stracili swoje domy. Budynek został doszczętnie zniszczony, a ludzie uwięzieni pod gruzami. Dziś poinformowano, że schron przeciwbombowy przetrwał, a większość ludzi wydobywanych z pod gruzów przeżyła.

Jak podała stacja CNN na dwóch zewnętrznych ścianach teatru widniały w języku rosyjskim napisy „dzieci”, co można zobaczyć również na zdjęciach satelitarnych.

Reklama
Reklama

W obleganym Mariupolu, rosyjskie lotnictwo celowo zrzuciło superciężką bombę na teatr dramatyczny w centrum miasta. Ukrywały się tam setki ludzi (…) Budynek jest zniszczony. Liczba ofiar śmiertelnych jest nadal nieznana. Rozrywa mi serce od tego, co Rosja robi naszym ludziom. Naszemu Mariupolowi, obwodowi donieckiemu – wyznał w przemówieniu opublikowanym na Facebooku, prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Nie zapomnimy nikogo, czyje życie zabrali okupanci. Nie wybaczymy ani jednej zabitej duszy. Wieczna pamięć wszystkim ofiarom tego terroru! Wszystkim ofiarom wojny rozpętanej przez państwo rosyjskie – mówił dalej.

Prezydent Zełenski wezwał również wojsko rosyjskie do złożenia broni. Jeśli wasza wojna, wojna z narodem ukraińskim, będzie trwała nadal, matki Rosji stracą więcej dzieci niż podczas wojny afgańskiej i czeczeńskiej razem wziętych. Po co wam to? Każdy rosyjski żołnierz, który złoży broń, dostanie szansę, szansę na przeżycie – powiedział na koniec.

pa, polsatnews.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę