Nasze projekty

Prezydent Zełenski: każdy kto jest odpowiedzialny za wojnę otrzyma odpowiedź

"Każdy, kto jest odpowiedzialny za wojnę. Każdy, kto odpowiedzialny jest za zniszczenie demokracji. Każdy, kto odpowiedzialny jest za represje wobec ludzi. Każdy otrzyma odpowiedź" - podkreślił w swoim ostatnim przemówieniu prezydent Wołodymyr Zełenski.

fot. Володимир Зеленський/Facebook.com

Prezydent Ukrainy we wczorajszym, codziennym wystąpieniu zwrócił uwagę, że agresor nie spodziewał się takiego oporu. Nasi dzielni obrońcy nadal zadają niszczycielskie straty rosyjskim wojskom. Wkrótce liczba zestrzelonych helikopterów Rosji osiągnie setki jednostek. Stracili już 80 samolotów wojennych. Setki czołgów i tysiące innych jednostek sprzętu. W ciągu 19 dni rosyjska armia straciła więcej na Ukrainie niż w dwóch krwawych i trwających lata wojnach w Czeczenii – mówił.

Prezydent Zełenski podkreślił, że wojsko rosyjskie jest odpowiedzialne za zbrodnie wojenne, a także „świadome wywołanie katastrofy humanitarnej” w ukraińskich miastach.

Każdy, kto jest odpowiedzialny za wojnę. Każdy, kto odpowiedzialny jest za zniszczenie demokracji. Każdy, kto odpowiedzialny jest za represje wobec ludzi. Każdy otrzyma odpowiedź – zaznaczył.

Reklama

Zwrócił się również do żołnierzy rosyjskich, aby złożyli broń. Jednocześnie podziękował także tym Rosjanom, którzy nie dają się uciszyć. Przytoczył przykład dziennikarki, która w rosyjskiej telewizji na żywo pojawiła się z antywojennym plakatem. Jestem wdzięczny tym Rosjanom, którzy nie przestają próbować mówić prawdy. Tym, którzy walczą z dezinformacją i mówią prawdę swoim przyjaciołom i krewnym. I osobiście kobiecie, która weszła do studia telewizji Pierwyj Kanał z plakatem sprzeciwiającym się wojnie – mówił.

ZOBACZ: Dziennikarka zaprotestowała w rosyjskiej telewizji. „Tu was okłamują”

„Obrońcy Ukrainy potrzebują wsparcia!”

Wczoraj wieczorem prezydent Ukrainy przeprowadził również rozmowę z prezydentem Polski, Andrzejem Dudą.

Reklama

Rosjanie stale atakują na niewielkich odcinkach ale nie są w stanie przełamać naszej obrony. Jesteśmy absolutnie zdeterminowani i nie ulegniemy. Dziękujemy wam za opiekę nad naszymi kobietami i dziećmi – usłyszałem dziś od Wołodymyra Zełenskiego. Obrońcy Ukrainy potrzebują wsparcia! – napisał po rozmowie Andrzej Duda.

pa, polsatsport.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę