Spłonęły dwa kanadyjskie kościoły. Policja: możliwe, że to zemsta

Kanadyjska policja bada przyczyny pożarów, w wyniku których doszczętnie spłonęły dwa kościoły. Nie wyklucza, że to zemsta po odnalezieniu na tych terenach zbiorowego grobu 215 dzieci z miejscowych plemion indiańskich.

źródło: pixabay.com

Drewniane kościoły: Najświętszego Serca i św. Grzegorza leżały w odległości niespełna 40 km od siebie i zostały wybudowane około 1910 roku na terenie zamieszkałym przez dwie społeczności indiańskie. Po pożarze, po świątyniach pozostały jedynie sczerniałe gruzy, które przeszukują policja i strażacy, aby znaleźć ewentualne dowody podpalenia.

Zemsta po odkryciu zbiorowego grobu? Policja bierze to pod uwagę

Ślady wykazują na użycie płynnego akceleratora, jak poinformował Bob Graham, szef Ochotniczej Straży Pożarnej w Oliver w zachodniokanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska. Do pożarów doszło mniej więcej w tym samym czasie, co może wskazywać na skoordynowane działania.

Policja bierze pod uwagę motyw zemsty. W połowie maja w tym regionie, na terenie dawnej szkoły w Kamloops, odkryto zbiorowy grób 215 dzieci z miejscowych plemion indiańskich. Od drugiej połowy XIX w. niemal do końca lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia uczyły się tutaj w przeznaczonych dla nich szkołach w całym kraju. Placówkami zarządzało państwo, ale w większości prowadził je Kościół katolicki. W wyjaśnienie tej sprawy włączył się Watykan, który współpracuje z przedstawicielami rdzennych mieszkańców Kanady.

Reklama
Reklama

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę