Nasze projekty

Słuchali ich tylko domownicy. Ukażą się nieznane homilie Benedykta XVI

"Przygotowywana jest publikacja około 160 homilii wygłoszonych przez Benedykta XVI po jego rezygnacji, a skierowanych do osób towarzyszących mu w klasztorze Mater Ecclesiae" - przekazał abp Georg Gänswein.

fot. Jeffrey Bruno / Flickr

O publikacji nieznanych homilii Benedykta XVI abp Gänswein poinformował w czasie sympozjum poświęconego kard. Josephowi Ratzingerowi, które zorganizowano w weekend w opacie cystersów Heiligenkreuz w Austrii.

Były osobisty sekretarz Benedykta XVI przypomniał w wystąpieniu o znaczenie liturgii w życiu duchowym zmarłego papieża seniora

Czuł się przynaglony do głoszenia radości Ewangelii i dzielenia się nią z innymi. Joseph Ratzinger już wcześnie zauważył, że rezygnacja z pytania o prawdę doprowadzi do dyktatury arbitralności. Ale także, iż rozum, który zamyka się w sobie, jest przeszkodą dla wiary…Chciał myśleć razem z wielkimi myślicielami wiary. Postrzegał zadanie urzędu nauczycielskiego jako obronę wspólnej wiary zarówno prostych, jak i uczonych– przypomniał między innymi arcybiskup Gänswein.

Reklama

Abp Gänswein zapowiadając publikację homilii wygłoszonych przez papieża seniora do grona domowników wyjaśnił, że były one nagrywane, a następnie zostały przepisane.

Przygotowywana jest publikacja w języku włoskim około 160 homilii wygłoszonych przez Benedykta XVI po jego rezygnacji z kontynuowania Posługi Piotrowej, a skierowanych do osób towarzyszących mu w klasztorze Mater Ecclesiae – poinformował.

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę