Nasze projekty

Słowacja: Małe zainteresowanie spotkaniami z papieżem. Biskupi rezygnują z obowiązku szczepienia

W związku z niewielką liczbą zgłoszeń na msze św. podczas wizyty papieża na Słowacji, episkopat tego kraju rozszerza krąg osób uprawnionych do uczestnictwa w liturgiach. W spotkaniach z Franciszkiem mogą wziąć udział nie tylko osoby w pełni zaszczepione, ale także te, które wyleczyły się z Covid-19 lub mają aktualny ujemny wynik testu na koronawirusa. Poinformowała o tym w sobotę Konferencja Episkopatu na swojej stronie internetowej.

fot. Beyond Faith CR/ Cathopic

Po tym, jak do połowy ubiegłego tygodnia zarejestrowało się zaledwie kilkadziesiąt tysięcy osób chcących wziąć udział w publicznych wystąpieniach Franciszka, biskupi tego kraju wezwali w liście pasterskim katolików do aktywnego uczestnictwa w wizycie papieża.

Rejestracja jest możliwa poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. Niezbędne jest podanie danych osobowych oraz adresu e-mail, na który uczestnicy po sprawdzeniu danych otrzymają bilet i będą mogli wejść na miejsce wybranego wydarzenia. Będzie on posiadał kod QR, którego, nie będzie można skopiować i będzie odnosił się tylko do jednej osoby. Znajdą się na nim również informacje o logistyce, godzinach, miejscach, zasadach zachowania na miejscu itp. Organizatorzy proszą uczestników o wydrukowanie biletu i zabranie go ze sobą wraz z dowodem osobistym a w przypadku obcokrajowców z paszportem. Po sprawdzeniu biletu i dowodu osobistego uczestnik zostanie wpuszczony na wydarzenie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.navstevapapeza.sk lub uzyskać pod numerem infolinii +421 2 2220 0075 (pon.-pt. w godz. 8.30-16.30) lub pod adresem e-mail: [email protected].

Reklama

Papież uda się najpierw 12 września na pół dnia do stolicy Węgier, Budapesztu na zakończenie 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, a następnie będzie gościł w sąsiedniej Słowacji do 15 bm. Oprócz spotkań z przedstawicielami Kościoła i społeczeństwa, program wizyty obejmuje msze św. w Preszowie oraz w słowackim sanktuarium narodowym w Szasztinie. W Koszycach planowane jest spotkanie z młodzieżą oraz wizyta na osiedlu Lunik IX, zamieszkałym przez członków mniejszości romskiej.

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę