Santiago de Compostela chce gościć papieża Franciszka w 2022 roku

Santiago de Compostela ma nadzieję gościć papieża latem 2022 roku. W przyszłym roku przy grobie św. Jakuba w tamtejszej katedrze odbędzie się Europejska Pielgrzymka Młodzieży. Inicjatywę tę oficjalnie zaprezentowano 7 sierpnia w tym hiszpańskim mieście.

Fot: Cathopic/Il ragazzo

Pielgrzymka zbiega się z Rokiem św. Jakuba, trwającym w 2021 roku, który z powodu pandemii Stolica Apostolska przedłużyła na rok 2022.

Metropolita Santiago de Compostela abp Julián Barrio przypomniał, że miasto to było kiedyś nazywane „Jerozolimą Zachodu”. Podkreślił, że obowiązkiem Kościoła jest sianie nadziei w obliczu „sprzeczności społecznych”, które powodują, że najsłabsi, najmniejsi, najbiedniejsi mają bardzo mało powodów do nadziei. Modląc się z wolontariuszami przygotowującymi pielgrzymkę wskazał na potrzebę większej duchowości w obliczu „targowiska próżności, w którym się poruszamy”.

Wiceprzewodniczący Rady wspólnoty autonomicznej Galicji, której stolicą jest Santiago de Compostela, Alfonso Rueda zapewnił, że władze są gotowe do współpracy z logistycznej i infrastrukturalnej przy przyjęciu tysięcy młodych ludzi z całej Europy, który przybędą wędrując różnymi drogami Szlaku św. Jakuba (Camino de Santiago).

Reklama
Reklama

Jednocześnie Rueda wyraził nadzieję, że prośba wystosowana przez abp. Barrio zostanie wysłuchana w Watykanie i papież Franciszek przyjedzie do Santiago de Compostela w przyszłym roku. Byłoby to idealne zakończenie Roku Świętego – wskazał polityk.

Europejska Pielgrzymka Młodzieży do Santiago de Compostela ma się odbyć w dniach 3-7 sierpnia 2022 roku.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę