Nasze projekty

Sam Bóg chce zjednoczenia katolików i prawosławnych

Taką opinię wyraził honorowy zwierzchnik światowego prawosławia patriarcha Bartłomiej podczas spotkania z pielgrzymką rzymskich kapłanów w Stambule. Przyjął ich w swej oficjalnej siedzibie w dzielnicy Stambułu - Fanarze.

Jednym z uczestników był papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej abp Angelo De Donatis, który przekazał patriarsze serdeczne pozdrowienia Ojca Świętego.

– Nawet jeśli posuwamy się powoli i napotykamy niekiedy na trudności, nic nie zdoła nas zatrzymać na drodze do zjednoczenia naszych świętych Kościołów. Tego chce Bóg, a my musimy być Jego świadkami w tym świecie, któremu Bóg jest obojętny – powiedział patriarcha Bartłomiej.

Honorowy zwierzchnik światowego prawosławia zauważył, że wytrwałość w dążeniu do jedności wydaje już swoje owoce, również na polu dialogu teologicznego. Przykładem tego jest posiedzenie katolicko-prawosławnej komisji mieszanej w 2016 r., na którym bardzo obszernie i skutecznie zajęto się tematem prymatu i soborowości.

Reklama
Reklama

Nawiązując do Wielkanocy, którą prawosławni będą obchodzić w najbliższą niedzielę 8 kwietnia, gospodarz spotkania wyraził nadzieję, że już niebawem uda się ustalić wspólną datę obchodzenia tego święta. Zapowiedział ponadto, że pod koniec maja ponownie odwiedzi Franciszka w Watykanie.

 

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite