Nasze projekty

Rekordowa liczba pątników w Santiago de Compostela

Do Santiago de Compostela, położonego w północno-zachodniej Hiszpanii dotarło od stycznia do listopada ponad 438,3 tys. pątników. Jak podkreślają władze regionu, takiej liczby pielgrzymów jak do tej pory nie notowano.

fot. fonmiguel/cathopic.com

Galisyjskie władze zauważyły, że rekordowa liczba pątników dotarła w roku, który nie jest tzw. Rokiem Jakubowym, kiedy niedziela przypada w dniu wspomnienia św. Jakuba, czyli w dniu 25 lipca. Jak poinformował premier regionalnego rządu Galicji Alfonso Rueda, pobity na ponad miesiąc przed końcem 2023 r. rekord zostanie jeszcze poprawiony, gdyż wciąż do katedry w Santiago de Compostela zmierzają pątnicy.

PRZECZYTAJ: „Widział Pana Jezusa w Hostii. To było coś nieprawdopodobnego!”. Ojciec Pio i Eucharystia

W 2021 r., po likwidacji w Hiszpanii większości restrykcji przeciwepidemicznych stopniowo przywrócony został ruch pielgrzymkowy do Santiago de Compostela, ale liczba pielgrzymujących tam osób była niewielka. W 2022 r. w Hiszpanii, a także w Portugalii przybyło inicjatyw promujących pielgrzymki do Santiago de Compostela. Ważnym wydarzeniem dla wzrostu liczby pątników w tym hiszpańskim mieście, którego katedra uznawana jest za miejsce spoczynku św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów Jezusa, były organizowane w Lizbonie od 1 do 6 sierpnia 2023 r. Światowe Dni Młodzieży. Dla wielu uczestniczących w tym wydarzeniu grup młodzieży, hiszpańskie miasto było etapem podróży do portugalskiej stolicy.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę