Nasze projekty

Przebiegł maraton pchając na wózku chorego przyjaciela. Przez metę przeniósł go na rękach

Kevin Sinfield przez całą trasę maratonu pchał na wózku inwalidzkim swojego przyjaciela Roba Burrowa. Tuż przed końcem zatrzymał się, wziął przyjaciela na ręce i wspólnie przekroczyli linię mety. Zobacz poruszające nagranie!

fot. Leeds Rhinos/facebook.com

Kevin Sinfield oraz Rob Burrow to byli zawodowi rugbiści. Wspólnie występowali w zespole Leeds Rhinos. Kilka lat temu u drugiego z nich wykryto chorobę neuronu ruchowego (MND). Choroba ta powoduje stan, w którym nerwy kontrolujące ruch przestają działać.

W niedzielę obaj przyjaciele wzięli udział w inauguracyjnym maratonie imienia Burrowa w Leeds. Kevin Sinfield przez całą trasę pchał specjalnie przygotowany wózek inwalidzki, w którym był jego przyjaciel.

Tuż przed metą, Kevin zatrzymał się, wziął na ręce swojego przyjaciela i przeniósł go przez metę. Wzruszającą scene oklaskiwało tysiące osób! W samym maratonie udział wzięło ponad 12 tysięcy osób. Rob inspiruje mnie przez cały czas, od kiedy go znam, zwłaszcza przez ostatnie kilka lat – mówił Kevin Sinfield.

Reklama

Jak podają brytyjskie media, były zawodnik rugby od czasów choroby swojego przyjaciela uzbierał już ponad 8 milionów funtów na cele charytatywne.

Niedzielny maraton przebiegł z numerem 7 na koszulce. To szczególna cyfra, gdyż jego przyjaciel właśnie z takim numerem występował w czasie swojej kariery sportowej.

pa, theguardian.com, sport.fakt.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę