Prezydent Ukrainy: nasze państwo jest prawdziwym symbolem walki o wolność

"Dzięki odwadze i mądrości naszych obrońców, dzięki odwadze wszystkich ukraińskich mężczyzn i kobiet, nasze państwo jest prawdziwym symbolem walki o wolność" - mówił w opublikowanym w poniedziałek wieczorem nagraniu prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

FOT PRESIDENT OF UKRAINE/DOMENA PUBLICZNA/FLICKR.COM

Wołodymyr Zełenski w poniedziałkowym nagraniu przekazał, że do tej pory spod rosyjskiej okupacji uwolniono już 931 miejscowości i choć dodał, że jeszcze wiele miast i mniejszych miejscowości znajduje się pod kontrolą armii rosyjskiej, to „wyzwolenie naszej ziemi jest tylko kwestią czasu”.

Dzięki odwadze i mądrości naszych obrońców, dzięki odwadze wszystkich ukraińskich mężczyzn i kobiet, nasze państwo jest prawdziwym symbolem walki o wolność – mówił w nagraniu prezydent Zełenski.

Ukraińscy mężczyźni i kobiety wykazali się prawdziwą masową gotowością do obrony Ukrainy. W każdym wieku, w każdym stanie majątkowym, z każdym wykształceniem – wszyscy w równym stopniu walczyli o państwo – podkreślił w dalszej części.

Reklama

Powiedział także o idei państwa ukraińskiego, która jest tak samo silna w każdej części kraju. W ciągu dwóch miesięcy wojny 9781 obrońców Ukrainy otrzymało odznaczenia państwowe. 142 osoby otrzymały tytuł Obrońcy Ukrainy. Ukraińcy i Ukrainki wykazali niebywałą gotowość obrony swojej ojczyzny – powiedział.

Nawet teraz, gdy Rosja wciąż próbuje przejąć nasze terytorium, pokazujemy, że damy wolnej Ukrainie więcej możliwości rozwoju niż Rosja może dać nie tylko okupowanej części naszego kraju, ale także własnemu terytorium, własnemu państwu – podkreślił także w swoim wystąpieniu.

Reklama

pa, pap, tvp.info/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę