Wicepremier Ukrainy: Milion osób udało się uratować dzięki korytarzom humanitarnym

"Prawie milion osób udało się uratować na Ukrainie dzięki korytarzom humanitarnym" - przekazała w poniedziałek ukraińska wicepremier Iryna Wereszczuk. Poinformowała także, że dzięki wymianie zdołano uwolnić z rosyjskiej niewoli 250 ukraińskich wojskowych i cywilów.

fot. Алесь Усцінаў/pexels.com

Autobusami, które zorganizowaliśmy wyjechało korytarzami (humanitarnymi) 350 tys. osób. Ludzie wyjeżdżali też autami prywatnymi. Ogółem udało się przez ten czas uratować prawie milion osób dzięki korytarzom humanitarnym – mówiła agencji Ukrinform wicepremier Ukrainy.

Wcześniej Iryna Wereszczuk przekazała mediom, że Ukraina zwróciła się do sekretarza generalnego ONZ o ty, by został gwarantem korytarza humanitarnego z bohatersko broniącego się kombinatu metalurgicznego Azowstal w Mariupolu, gdzie prócz wojskowych schronienie znalazło także wielu cywilów.

Według agencji Ukrinform przebywa tam ponad tysiąc kobiet, dzieci i ponad 500 rannych. Wojska rosyjskie szturmują fabrykę, w której stacjonują ukraińscy obrońcy i cywile, samolotami, artylerią, czołgami oraz próbują nacierać grupami szturmowymi.

Reklama
Reklama

pa, pap/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę