Nasze projekty

Premier Kopacz spotkała się z papieżem

Spotkanie z papieżem Franciszkiem i złożenie kwiatów przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra są głównymi punktami wizyty premier Ewy Kopacz w Watykanie.

Rozmowa z papieżem trwała pół godziny. Premier Kopacz podarowała Ojcu Świętemu sadzonkę polskiej jabłoni, która – jak powiedziała – będzie dawała najpiękniejsze polskie jabłka, a także srebrną paterę z bursztynami, na której będzie mógł te jabłka położyć. Od Franciszka otrzymała medal przedstawiający św. Marcina okrywającego płaszczem ubogiego – jako znak przypominający odpowiedzialność rządzących za opiekę nad ubogimi.

 

Pani premier towarzyszyli m.in.: szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jacek Cichocki, ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Piotr Nowina-Konopka, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska i sekretarz stanu ds. europejskich w MSZ Rafał Trzaskowski.

Reklama
Reklama

 

Jeszcze przed audiencją u papieża Trzaskowski zapowiadał, że premier Kopacz chce porozmawiać z Franciszkiem m.in. o konflikcie na Ukrainie, o nielegalnej migracji do Unii Europejskiej, o prześladowaniach chrześcijan na świecie, o przygotowaniach do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także o walce z ubóstwem.

 

Reklama
Reklama

Ewa Kopacz była już raz u papieża Franciszka, jeszcze jako marszałek Sejmu, 26 kwietnia 2014 r. Wchodziła wówczas w skład delegacji polskich władz na kanonizację św. Jana Pawła II.


pb / Watykan

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę