Nasze projekty

„Poznałam męża po butach. Był torturowany”. Wstrząsające relacje z Buczy

"Kiedy zeszłam na dół poznałam go po butach i spodniach. Jego ciało było zimne. Na głowie miał ranę postrzałową, ciało było okaleczone. Widać, że był torturowany" - to relacja jednej z mieszkanek Buczy, która w czasie masowych egzekucji straciła męża.

fot. Володимир Зеленський/Facebook

Po wycofaniu się wojsk rosyjskich z podkijowskiej Buczy w mieście odkryto masowe groby i setki zabitych cywilów, ze związanymi rękami. Do sieci trafiły wstrząsające zdjęcia i relacje mieszkańców, które pokazują skalę zbrodni Rosjan.

ZOBACZ: Ludobójstwo w Buczy. Tragiczne obrazy po wycofaniu się wojsk rosyjskich

„Miasto Bucza było w rękach rosyjskich bydlaków przez kilka tygodni. Miejscowi cywile byli poddawani arbitralnym egzekucjom, niektórzy z rękami związanymi na plecach, ich ciała rozrzucone są na ulicach miasta” – poinformowało na Twitterze ukraińskie ministerstwo obrony.

Reklama

Wstrząsająca relacja kobiety. „Mąż miał na głowie miał ranę postrzałową”

W czasie masowych egzekucji jedna z mieszkanek Buczy straciła męża. O dramacie, który przeżyła opowiedziała w rozmowie z dziennikarzami.

Minęło pięć dni, dziesięć, potem trzynaście. Szukałam mojego męża. Któregoś dnia sąsiadka powiedziała mi, żebym zajrzała do piwnicy, bo w środku leżą dwa ciała. Powiedziała, że tam może być mój mąż. Kiedy zeszłam na dół poznałam go po butach i spodniach. Jego ciało było zimne. Na głowie miał ranę postrzałową, ciało było okaleczone. Widać, że był torturowany. Pochowałam go na głębokości metra, żeby psy go nie zjadły. To wszystko – powiedziała ze łzami jedna z mieszkanek Buczy w wideo opublikowanym przez TVN 24.

W poniedziałek Buczę odwiedził prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. To są zbrodnie wojenne i przez świat zostanie uznane jako ludobójstwo. Tysiące ludzi zostało zabitych, zamordowanych w bestialski sposób, są bez rąk, bez nóg; zabite dzieci. To jest ludobójstwo – powiedział.

PRZECZYTAJ: Prezydent Zełenski pojechał do Buczy. „To są zbrodnie wojenne i ludobójstwo”

Reklama

kh, tvn24.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę