Polska przykładem dla Europy. W Brukseli odbędzie się konwencja o ochronie życia

„Chcemy być głosem nienarodzonych, chcemy by Europa stała się dla nich miejscem bezpiecznym, miejscem, które rozpoznaje ich człowieczeństwo i broni ich godności" – prezes Fundacji JEDEN Z NAS Jakub Bałtroszewicz. Zachęca do udziału (także online) w konwencji Federacji ONE OF US „Europa wierna ludzkiej godności", która 7 maja odbędzie się w Brukseli.

fot. JedenZNasPL/Youtube.com

W ramach brukselskich obchodów Dnia Europy, Federacja ONE OF US organizuje w Brukseli konwencję „Europa wierna ludzkiej godności”, w której będzie można wziąć udział również online. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 7 maja w godzinach 11.00-13.00. Chcemy wtedy być głosem nienarodzonych, chcemy by Europa stała się dla nich miejscem bezpiecznym, miejscem, które rozpoznaje ich człowieczeństwo i broni ich godności – mówi Jakub Bałtroszewicz.

Prezes Fundacji JEDEN Z NAS informuje także, że w czasie konwencji przedstawiciele ponad 20 krajów Europy będą chcieli podziękować Polsce za poszerzenie prawnej ochrony życia; za przykład dla innych krajów naszego kontynentu.

Często w takich momentach słyszę, że jesteśmy „duszą Europy”, co sprawia, że jestem bardzo dumny – mówi Bałtroszewicz. Nasza obecność w Brukseli jest absolutnie kluczowa, jeżeli chcemy ochronić Polskę i inne kraje przed narzucaniem prawa nieszanującego życia każdego człowieka, prawa, które nie tylko godzi się na aborcję, ale ją wręcz gloryfikujepodkreśla prezes Fundacji JEDNE Z NAS w kontekście postulatu prezydenta Francji Emmanuela Macrona, aby aborcję uznać za „podstawowe prawo człowieka”.

Reklama
Reklama

„Wykorzystanie oficjalnej platformy Komisji Europejskiej to jedyny oficjalny sposób naszego wyrażenia głosu za życiem”

Konwencja „Europa wierna ludzkiej godności” odbywać się będzie w przeddzień zamknięcia Konferencji o Przyszłości Europy (CoFoE).

Wykorzystanie oficjalnej platformy Komisji Europejskiej to jedyny oficjalny sposób naszego wyrażenia głosu za życiem, który w sposób istotny może wpłynąć na kierunki polityki Unii Europejskiej na najbliższe lata. Powinniśmy zrobić wszystko, by ten głos sprzeciwu wobec atakującej cywilizacji śmierci w Brukseli został usłyszany – podkreśla Jakub Bałtroszewicz zachęcając do udziału, choćby online, w konwencji Federacji ONE OF US.

Spotkania będzie w całości tłumaczone na język polski i dostępne na platformie ZOOM pod adresem: https://microson-be.zoom.us/j/89927167025?pwd=WDZNYi9FV1djRlRmQ0hjVVFLYUl0QT09 (Hasło: 297296; Webinar ID: 899 2716 7025).

Reklama
Reklama

Jak informuje prezes Fundacji JEDEN Z NAS, każdy kto przyłączy się wirtualnie do konwencji, będzie policzony jako jej uczestnik i tym samym – zgodnie z regułami oficjalnej Konferencji o Przyszłości Europy – Komisja Europejska będzie musiała przyznać, jak wielu z Europejczyków opowiada się za życiem.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę