Nasze projekty

Piłkarski gwiazdor najpierw przyjął chrzest, teraz wziął ślub kościelny!

Legendarny brazylijski piłkarz Ronaldo w połowie września przyjął chrzest w Kościele katolickim. Dwa tygodnie później podzielił się kolejną radosną informacją. Wraz ze swoją partnerką wziął ślub kościelny! "Kameralna uroczystość religijna" odbyła się w kościele na jednej z hiszpańskich wysp.

fot. Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0/wikipedia.org

47-letni, brazylijski piłkarz Ronaldo, a właściwie Ronaldo Luis Nazário de Lima, przyjął 12 września chrzest w Kościele katolickim. Jak wówczas przyznał wiara chrześcijańska zawsze była fundamentalną częścią jego życia – nawet jeśli wcześniej nie został ochrzczony. 

ZOBACZ: Legendarny piłkarz Ronaldo przyjął chrzest. „To wyjątkowy dzień”

 „Dzięki sakramentowi chrztu naprawdę czuję się odnowiony jako dziecko Boże – w nowy, bardziej świadomy i głębszy sposób” – napisał na swoim Instagramie.

Reklama

Jak się okazuje blisko dwa tygodnie później, piłkarz podzielił się kolejną radosną informacją. W małym kościele w Es Cubells na hiszpańskiej wyspie Ibiza zawarł sakrament małżeństwa! Wiadomością o ślubie Ronaldo i jego żona Celina Locks podzielili się w mediach społecznościowych.

„Dziś gromadzimy nasze rodziny na kameralnej uroczystości religijnej i tym samym rozpoczynamy tydzień wielu uroczystości…” – napisali.

Reklama

pa, aleteia.org/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę