Pieką chleb dla żołnierzy i cywilów. Wyjątkowa piekarnia w Kijowie działająca mimo wojny

"Dobry chleb od dobrych ludzi" to piekarnia w Kijowie, która powstała, aby dawać pracę osobom niepełnosprawnym umysłowo. Po wybuchu wojny nie zaprzestała swojej działalności, a wypiekane bochenki chlebów trafiają teraz do żołnierzy oraz cywilów, którzy nie opuścili miasta.

fot. Good Bread from Good People/facebook.com

Władysław Małoszczanko w 2017 r. założył w Kijowie piekarnię “Good bread from good people” , w której pieczywo czy ciasta pieką osoby niepełnosprawne umysłowo. Po agresji Rosji na Ukrainę, piekarnia nie zaprzestała swojej działalności.

Każdego dnia wojny piekarnia piecze między 400, a 800 bochenków chleba, które następnie trafiają do żołnierzy, policjantów, pacjentów szpitali, wychowanków ośrodków specjalnych dla dzieci, osób starszych czy do rodzin z dziećmi, które nie wyjechały z miasta. Wolontariusze dostarczają chleb także do schronów i stacji metra.

Reklama
Reklama

Piekarnia obecnie nie przyjmuje zamówień, a bochenki chlebów mieszkańcom Kijowa rozdawane są za darmo. Jednak, aby nadal działać potrzebują wsparcia. Więcej szczegółów w poście poniżej.

pa, belsat.eu/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę