Nasze projekty

Papież wspiera duchowo ofiary powodzi w Chile i Peru

„Wobec potężnych powodzi, które objęły tereny Chile i Peru, powodując ofiary śmiertelne i ogromne straty materialne, Ojciec Święty modli się o pokój wieczny dla tych, którzy stracili życie. Prosi też Pana, by pocieszył i umocnił tych wszystkich, których to nieszczęście dotknęło”

To fragment telegramu, który w imieniu Papieża Franciszka wystosował na ręce nuncjuszy w obydwu tych krajach kard. Pietro Parolin.

 

Papież wezwał zarówno instytucje, jak i wszystkich ludzi dobrej woli, aby poruszeni uczuciem braterskiej solidarności i chrześcijańskiej miłości zapewnili skuteczną pomoc potrzebującym w tym szczególnie trudnym momencie.

Reklama

Niezwykle silne opady deszczu spowodowały w ostatnich dniach znaczne wezbranie wód, co z kolei stało się przyczyną tragicznej w skutkach powodzi. Władze Chile podały, że w tej chwili wiadomo już o 10 ofiarach śmiertelnych i 19 osobach zaginionych. Prawdopodobnie jednak liczby te nie są ostateczne, bo szereg regionów i dróg wciąż zalanych jest wodą i szlamem. Z kolei z Peru nadchodzą informacje potwierdzające już osiem ofiar śmiertelnych. Mówi się też o sześciu zaginionych i 25 osobach bardzo ciężko rannych. Wiele rodzin w obydwu państwach pozbawionych jest domów i podstawowych środków do życia. Tylko w Chile rozdysponowano powodzianom już blisko 300 ton żywności


RV / Watykan

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę