Nasze projekty

Papież przekazał Karolowi III wyjątkowy dar. Będzie mu towarzyszył podczas koronacji

Papież Franciszek podarował królowi Wielkiej Brytanii Karolowi III dwa małe fragmenty krzyża, na którym ukrzyżowano Jezusa Chrystusa. Będą one wbudowane w srebrny krzyż, niesiony na czele procesji w czasie koronacji monarchy 6 maja w opactwie Westminsterskim w Londynie.

fot. Mark Tantrum, CC BY 4.0,/Casa Rosada (Argentina Presidency of the Nation), CC BY-SA 2.0/wikipedia.org

Kościół anglikański Walii nazwał ten „osobisty dar” papieża „znaczącym gestem ekumenicznym”. Karol III jest bowiem jednocześnie świecką głową anglikańskiego Kościoła Anglii. Krzyż procesyjny z wbudowanymi relikwiami pobłogosławił anglikański arcybiskup Walii Andrew John podczas nabożeństwa w kościele w Llandudno.

Po koronacji krzyż będzie należał do Kościoła anglikańskiego Walii, lecz korzystać z niego będzie mógł również tamtejszy Kościół katolicki. Katolicki arcybiskup Cardiff – Mark O’Toole podkreśla, że krzyż z relikwiami „jest nie tylko znakiem głębokich korzeni chrześcijańskich naszego narodu”, ale także zachętą dla wszystkich do kształtowania swego życia „według miłości danej przez naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa”.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę