Nasze projekty

Papież o Unii Europejskiej: Istnieje zagrożenie, że będzie to tylko organ zarządzający

„Europa musi podjąć marzenia wielkich, ojców założycieli Unii Europejskiej. Unia Europejska nie jest zgromadzeniem stworzonym tylko do tego, żeby podejmować działania” – powiedział w trakcie konferencji prasowej w samolocie papież Franciszek.

Fot: Pixabay.com/Capri23auto

Jednym z pytań, które zostały zadane Franciszkowi na pokładzie samolotu, który wracał z Bratysławy do Rzymu, dotyczyło Unii Europejskiej.

Ogólnie rzecz biorąc, Europa musi podjąć marzenia wielkich, ojców założycieli Unii Europejskiej. Unia Europejska nie jest – że tak powiem – zgromadzeniem, żeby podejmować działania. Unia to fakt bardzo duchowy, u podstaw Unii Europejskiej jest duch, o którym marzyli Schuman, Adenauer, De Gasperi, ci wielcy: do tego trzeba powrócić – stwierdził Franciszek

Istnieje bowiem pewne zagrożenie, że Unia Europejska będzie tylko urzędem zarządzającym, a to nie jest dobre. Musi sięgać do mistyki [do ducha], szukać korzeni Europy i je rozwijać. I uważam, że wszystkie kraje muszą się rozwijać. To prawda, że niektóre interesy, być może nie europejskie, próbują wykorzystać Unię Europejską do kolonizacji ideologicznej, a to nie jest dobre. Nie, Unia Europejska musi być niezależna sama w sobie, a wszystkie kraje muszą być na tym samym poziomie, zainspirowana marzeniem wielkich założycieli. Taka jest moja idea – dodał Franciszek.

Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę