Nasze projekty

„Nie zmuszajcie Kościoła do zaprzeczania prawdzie”. Franciszek o małżeństwach homoseksualnych

Papież przypomniał, że małżeństwo to sakrament, który nie może zostać zawarty między osobami tej samej płci. "Pan jest dobry i chce, abyśmy wszyscy byli zbawieni, ale proszę, nie zmuszajcie Kościoła do zaprzeczania prawdzie" - powiedział Franciszek w rozmowie z dziennikarzami w drodze powrotnej z pielgrzymki na Słowację.

fot. Calixto N. Llanes/Juventud Rebelde (CUBA)/Flickr

Papież stwierdził, że małżeństwo jest sakramentem i jako takie nigdy nie może być zawarte między dwiema osobami tej samej płci. Zaznaczył, że Kościół katolicki „nie ma władzy, aby zmienić naturę sakramentu, tak jak został on ustanowiony przez Pana”, ale poparł prawa cywilne, które próbują pomóc „tym, którzy mają odmienną orientację seksualną”.

„Nie oznacza to, że trzeba ich potępiać”

Ważne jest, aby pomóc tym ludziom, ale nie dając im czegoś, czego, ze względu na swoją naturę, Kościół dać im nie może – powiedział. Wskazał, że państwo ma możliwość zapewnienia im bezpieczeństwa, stabilności, dziedziczenia; i to wszystkim ludziom, którzy chcą się związać. Ale małżeństwo to małżeństwo – stwierdził papież.

Nie oznacza to, że trzeba ich potępiać; nie, są naszymi braćmi i siostrami – kontynuował Franciszek. Ale małżeństwo jest sakramentem – podkreślił, więc jest zawierane między mężczyzną i kobietą. Pan jest dobry i chce, abyśmy wszyscy byli zbawieni, ale proszę, nie zmuszajcie Kościoła do zaprzeczania prawdzie – apelował Ojciec Święty.

Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę