Nasze projekty

Papież apeluje o położenie kresu prześladowaniu chrześcijan

Papież Franciszek zaapelował do świata o położenie kresu współczesnym prześladowaniom chrześcijan. Przypomniał, że obecnie jest więcej męczenników niż w pierwszych wiekach chrześcijaństwa

Ojciec Święty mówił o tym na zakończenie południowego spotkania z wiernymi na Anioł Pański. Okazją była beatyfikacja ofiary muzułmańskich rzezi. Syryjskokatolicki biskup-męczennik Flavien-Michel Melki został wyniesiony do chwały ołtarzy wczoraj w narodowym libańskim sanktuarium maryjnym w Harissie pod Bejrutem.

 

„W kontekście strasznego prześladowania chrześcijan był on niestrudzonym obrońcą praw swojego ludu, zachęcając wszystkich do wytrwania w wierze. Także dzisiaj, na Bliskim Wschodzie i w innych częściach świata, chrześcijanie są prześladowani. Obecnie jest więcej męczenników niż w pierwszych wiekach– mówił Franciszek. – Niech beatyfikacja tego biskupa-męczennika napełni ich pocieszeniem, odwagą i nadzieją. Dla ustawodawców i rządzących niech będzie również bodźcem do tego, by wszędzie zapewniono wolność religijną. Wspólnotę międzynarodową wzywam, by podjęła wysiłki w celu położenia kresu przemocy i krzywdom”.

Reklama
Reklama

bz / rv

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę