Nasze projekty

Olimpijka z USA nie rozstaje się z różańcem i krzyżem od babci. Wiara jest dla niej bardzo ważna

Za 3 tygodnie w Tokio wystartują letnie Igrzyska Olimpijskie. Jedną z najmłodszych zawodniczek będzie amerykanka Grace McCallum, która ma 18 lat. Nastolatka będzie reprezentować swój kraj w gimnastyce sportowej.

Secretaria Especial do Esporte/ CC BY-NC-SA 2.0

Dla McCallum bardzo ważna jest wiara. Na wszystkie zawody zabiera ze sobą różaniec i krzyż, który otrzymała od swojej babci. Podróżuje z tymi rzeczami, bo to zapewnia jej spokój i ciszę – mówi Sandy McCallum, mama zawodniczki.

18-latka będzie jedną z sześciu reprezentantek USA w zawodach gimnastycznych. Wystąpi w zawodach drużynowych. Wiem, że Bóg dał mi talent i mam go używać. Nie mogę go marnować – mówi zawodniczka w wywiadach.

McCallum mieszka w Isanti w Minnesocie. Pochodzi z wielodzietnej rodziny – ma pięcioro rodzeństwa. To rodzice przekazali jej wiarę. Modlitwa to jedna z tych dziedzin, o których mówimy. Mówimy naszej córce: módl się dalej, bo to naprawdę robi różnicę.

Reklama
Reklama

W czasie krajowych mistrzostw w 2019 roku Grace i cała jej rodzina modliła się do św. Filomeny, jej patronki z bierzmowania. Później okazało się, że dokładnie w dzień wspomnienia świętej Grace odniosła swój największy sukces i zdobyła brązowy medal.

Kiedy mama Grace jeździ razem z nią na zawody, to zawsze stara się znaleźć kościół w pobliżu i wstąpić na chwilę modlitwy. Znajduję kościół w pobliżu, bo to pomaga mi się wyciszyć i skoncentrować na tym, aby być tam dla Grace.

ag/CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę