Nasze projekty

Objawienia maryjne w Amsterdamie? Stanowcza reakcja Watykanu

Dykasteria Nauki Wiary upubliczniła dziś ostateczną decyzję kardynałów, którzy w 1974 roku jednogłośnie uznali domniemane objawienia „Matki Bożej Wszystkich Narodów” w Amsterdamie za „nienadprzyrodzone”.

fot. Melanie P/unsplash.com

Watykańska Dykasteria Nauki Wiary upubliczniła decyzję zatwierdzoną przez papieża Pawła VI, która sankcjonowała stwierdzenie „non supernaturalitate” domniemanych objawień w Holandii. Chodzi o tzw. „Matkę Bożą Wszystkich Narodów” w Amsterdamie.

„Objawienia Maryjne” w Amsterdamie. Watykan stanowczo im zaprzecza

W komunikacie dykasterii czytamy, że w minionych latach, z reguły nie upubliczniała ona swoich decyzji dotyczących domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych, jednak w obliczu uporczywych wątpliwości dotyczących rzekomych objawień i przesłań w latach 1945-1959 w Amsterdamie, związanych z kultem „Matki Bożej Wszystkich Narodów”, Dykasteria Nauki Wiary podaje do wiadomości wynik sesji zwyczajnej ówczesnej Kongregacji Nauki Wiary, która odbyła się 27 marca 1974 roku.

Co do orzeczenia doktrynalnego stwierdzono wówczas jednogłośnie „constat de non supernaturalitate”, wydano także jednogłośną opinię negatywną, co do dalszego badania zjawiska.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Objawienia w Trevignano? Jest stanowisko Watykanu. I zakaz pielgrzymowania

Watykan upublicznia decyzję, by wierni „mogli wyciągnąć z tego należyte konsekwencje”

Decyzje te, czytamy dalej w komunikacie, zostały zatwierdzone przez Ojca Świętego Pawła VI, podczas audiencji udzielonej Prefektowi Kongregacji Nauki Wiary, kard. F. Šeperowi w dniu 5 kwietnia 1974 roku. „Niniejszym podaje się to do wiadomości, aby święty lud Boży i jego pasterze mogli wyciągnąć z tego należyte konsekwencje” – stwierdza komunikat Dykasterii Nauki Wiary.

Ujawnienie dawnej decyzji jest rezultatem nowego watykańskiego dokumentu nt. rozeznawania zjawisk nadprzyrodzonych. Wszedł on w życie w maju tego roku.

Reklama

ZOBACZ: Są nowe wytyczne Watykanu ws. rozeznawania zjawisk nadprzyrodzonych

Vatican News PL, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę