Nasze projekty

Obchody 105. rocznicy objawień maryjny w Fatimie. Tysiące pielgrzymów

Substytut do spraw ogólnych Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej abp Edgar Peña Parra podczas piątkowej Mszy św. w Fatimie z okazji 105. rocznicy objawień maryjnych zaapelował do licznie zgromadzonych w portugalskim sanktuarium o osobiste nawrócenie i zaufanie do Boga. Zachęcił wiernych do ofiarowywania Bogu modlitwy oraz do życia ciszą i codziennego wdrażania w życie słów zawartych w Ewangelii.

fot.wizz/cathopic.com

Wskazał, że Jezus sam wielokrotnie posługując się wezwaniem: „Słuchajcie!”, chciał podkreślić znaczenie postawy dawania priorytetu milczeniu nad mówieniem. Podkreślił, że to właśnie ze słuchania rodzi się wiara, zaś cisza pomaga w modlitwie. Wydarzeń, które miały miejsce 13 maja 1917 roku, nie możemy traktować tylko jako zdarzeń religijnych czy historycznych. One mają służyć naszemu wdrażaniu w życie słów Boga – powiedział abp Edgar Peña Parra.

Wenezuelski hierarcha zwrócił się z apelem do katolików, aby życia w Bogu nie traktowali jako sprawy prywatnej, ale aby ewangelizowali wszędzie tam, gdzie żyją oraz pracują. Dodał, że dawanie świadectwa o wierze polega też na niedzielnym uczestniczeniu z rodziną w Eucharystii oraz na zapraszaniu na nią innych osób.

Podkreślił konieczność autentycznego wdrażania w życie słów z Ewangelii oraz odważnego i radosnego świadczenia o nauce Jezusa Chrystusa. Wskazał także na potrzebę przyciągania do Kościoła młodych pokoleń. Potrzebujemy Kościoła młodego (…), a zarazem ubogiego, który jest bogaty swoją miłością – podkreślił hierarcha.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę