Nasze projekty

Niezwykła chwila dla 172 dzieci w Iraku. Przystąpiły do pierwszej komunii świętej

W Iraku, regionie, który jeszcze kilka lat temu kontrolowało Państwo Islamskie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. 172 katolickich dzieci obrządku chaldejskiego przystąpiło do pierwszej komunii świętej. Ten teren "dziś krzyczał donośnym głosem: „nasza wiara i nasz krzyż zwyciężyły”- relacjonował miejscowy kapłan.

fot. @Qashakaram/Twitter.com

W regionie, który kilka lat temu kontrolowało Państwo Islamskie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. 172 katolickich dzieci obrządku chaldejskiego przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

Wydarzenie to miało miejsce w Karakosz 3 czerwca. 172 z naszych dzieci, 99 chłopców i 73 dziewczynki, przyjęło pierwszą komunię w Bakhdida, Karakosz. Teren, który kilka lat temu został mocno zaatakowany przez bojowników Państwa Islamskiego, które zamierzało eksterminować chrześcijan, dziś krzyczał donośnym głosem: „nasza wiara i nasz krzyż zwyciężyły” – tak relacjonował uroczystość na swoim Twitterze chaldejski ksiądz katolicki ojciec Karam Shamasha.

W ciągu dwóch lat Państwo Islamskie zabijało chrześcijan, niszczyło kościoły i domy chaldejskich rodzin katolików. W 2016 roku, po wycofaniu się radykalnych islamistów, chrześcijanie zaczęli wracać do ojczyzny. Ojciec Święty odwiedził te tereny podczas swojej podróży apostolskiej do Iraku, 7 marca 2021 r.

pa, zenit.org/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę