Nasze projekty

Niemcy: zwierzchnicy Kościołów wstrząśnięci terrorem w Stambule

Zwierzchnicy dwóch największych Kościołów chrześcijańskich Niemiec: katolickiego i ewangelickiego, są wstrząśnięci zamachami terrorystycznymi w Stambule

Przebywający z wizytą w Wietnamie przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich, kard. Reinhard Marx powiedział, że modli się za zmarłych oraz ich bliskich, a „także o to, aby raz na zawsze zniknęła plaga terroru”.

Przewodniczący Rady Kościołów Ewangelickich w Niemczech (EKD), bp Heinrich Bedford-Strohm stwierdził, że „ofiarą perfidnych terrorystów, zagrażającym ludziom na całym świecie, padli po raz kolejny niewinni ludzie”. – W tej bolesnej chwili jesteśmy myślami przy zmarłych i członkach ich rodzin, modlimy się za nich, oświadczył ewangelicki biskup. Jego zdaniem zamach w Stambule jeszcze wyraźniej przynagla. aby „wszystkie kraje zaczęły wspólnie występować przeciwko terroryzmowi, który gardzi człowiekiem”.

Reklama
Reklama

W turystycznej dzielnicy Stambułu Sultanahmet, na placu między Błękitnym Meczetem i świątynią Hagia Sofia, doszło do samobójczego zamachu 12 stycznia w godzinach porannych. Zginęło 10 osób, a 15 jest rannych. Wszystkie ofiary śmiertelne to obcokrajowcy, głównie Niemcy.


ts / Stambuł

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę