Przejmujący teledysk do piosenki zwycięzców Eurowizji nakręcony w Buczy, Irpieniu i Hostomelu

Ukraiński zespół Kalush Orchestra, który w sobotni wieczór zwyciężył w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji opublikował nowy teledysk do zwycięskiej piosenki "Stefania". Nakręcono go w miejscowościach, które zostały poważnie zniszczone przez rosyjskie wojska.

fot. Kalush Orchestra/Youtube.com

W teledysku zamieszczonym na oficjalnym koncie Kalush Orchestra w serwisie YouTube można zobaczyć m.in. kobietę w mundurze, niosącą dziecko poprzez zrujnowane miasto, wśród zniszczonych bombardowaniami bloków i płonących samochodów.

Nagranie powstało w Buczy, Irpieniu i Hostomelu, które zostały poważnie zniszczone przez rosyjskie wojsko.

Piosenka poświęcona mamie

Zespół z Ukrainy podczas Konkursu Piosenki Eurowizji uzyskał łącznie 631 punktów, a zwycięstwo przyniosło im głosowanie widzów, od których otrzymali rekordową liczbę ponad 430 punktów.

Reklama

Ukraina wygrała Eurowizję już po raz trzeci; tym razem – jak podkreślają włoscy komentatorzy – w tragicznych okolicznościach wojny. To był „głos umęczonego narodu” – napisała Ansa.

Kalush Orchestra to ukraiński zespół hip-hopowy założony w 2019 roku. Muzyka i piosenki przez nich wykonywane to mieszanka rapu, hip-hopu i folkloru ukraińskiego. Nazwa zespołu wywodzi się od miasta Kałusz, które leży na zachodzie Ukrainy. To stamtąd pochodzi jeden z członków grupy, Oleh Psiuk. Utwór, który zaśpiewali podczas Eurowizji jest poświęcony matce Oleha Psiuka, w którym narrator opowiada o dobrych wspomnieniach z nią związanych.

pa, pap/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę