Nasze projekty

Na skoczni w Willingen zostanie odprawione wigilijne nabożeństwo

Na skoczni narciarskiej w niemieckim Willingen w Wigilię zostanie odprawione specjalne nabożeństwo ekumeniczne. To pomysł miejscowego pastora.

Nabożeństwo zostanie odprawione w wigilię o godzinie 16. Pomysłodawcą jest pastor Christian Rohling, który jednocześnie jest członkiem miejscowego klubu narciarskiego.

W tym roku pandemia zdeterminowała całe nasze życie. Zbyt wiele wydarzeń towarzyskich, które są dla nas ważne, musiały zostać ograniczone lub odwołane – powiedział.

Reklama
Reklama

Jak mówi duchowny, skocznia narciarska i przylegające do niej trybuny są idealnym miejscem do zorganizowania dużego spotkania modlitewnego. Współorganizatorem modlitwy jest katolicka parafia.

Ze względów bezpieczeństwa na wydarzenie trzeba się zarejestrować. Organizatorzy zapewniają, że między rodzinami uczestniczącymi w modlitwie zachowana będzie bezpieczna odległość.

Skocznia w Willingen od lat regularnie gości najlepszych skoczków narciarskich. W tym sezonie zawody w ramach cyklu Pucharu Świata odbędą się 30 i 31 stycznia 2021 roku.

Reklama

SPRAWDŹ: Belgia: Policja będzie sprawdzać w święta, czy w domach nie ma zbyt dużo ludzi

ag/SC Willingen/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite