Nasze projekty

Belgia: Policja będzie sprawdzać w święta, czy w domach nie ma zbyt dużo ludzi

Belgijska minister spraw wewnętrznych Annelies Velinden zapowiedziała w wywiadzie, że policja w czasie świąt Bożego Narodzenia będzie odwiedzać domy i sprawdzać, czy świąteczne spotkania nie są zbyt liczne.

Polityk ostrzegła w wywiadzie, że podległa jej policja zapewni przestrzeganie środków ostrożności. Egzekwowanie przepisów jest bardzo ważne. W razie potrzeby, jeżeli w mieszkaniach będzie np. słychać hałas, to policja zadzwoni – stwierdziła.

Moim życzeniem jest pozwolić na nieco większą ludzką bliskość na Boże Narodzenie. Jednoczenie musimy bardzo poważne potraktować sygnały alarmowe ze szpitalu. Musimy znaleźć równowagę – powiedziała.

Belgia jest obecnie objęta surowymi restrykcjami. Zakaz dystansowania nie obejmuje tylko ludzi mieszkających razem. Każdy może też w swoim domu przyjąć tylko jedną osobę z zewnątrz. W przestrzeni publicznej dozwolone są zgromadzenia do 4 osób, pod warunkiem zachowania bezpiecznej odległości.

Reklama
Reklama

Wczoraj w Belgii stwierdzono 1123 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, a zmarło 137 osób. Od początku pandemii stwierdzono ponad 561 tysięcy zachorowań, a zmarło 15 938 osób.

SPRAWDŹ: Świąteczne spotkania tylko do 5 osób? Jest projekt rozporządzenia

ag/LifeSiteNews/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę