Nasze projekty

Meksyk: zamordowano kolejnego kapłana katolickiego

Proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Salvatierra w stanie Michoacán w zachodnim Meksyku ks. Francisco Javier Gutiérrez Díaz został zamordowany poza terenem swej plebanii.

Poinformował o tym 8 kwietnia kard. Alberto Suárez Inda – arcybiskup metropolita archidiecezji Morelia, na której terenie znajduje się ta parafia. Jest to kolejny kapłan – ofiara przemocy panującej w tym największym kraju Ameryki Środkowej – w ub.r. zginęło tam pięciu ludzi Kościoła.

 

Z listu kardynała do diecezjan, powiadamiającego o tragicznym wydarzeniu, wynika, że ks. Gutiérrez opuścił teren parafii 6 kwietnia, po czym został zamordowany a jego ciało znaleziono poza miastem Salvatierra. Metropolita złożył kondolencje rodzinie ofiary i parafianom, którym – jak podkreślił – ks. Francisco Javier "służył z oddaniem apostolskim". "Prośmy Pana, aby wynagrodził go za jego pracę i przebaczył tym, którzy dopuścili się tej ciężkiej zbrodni" – napisał kard. Suárez Inda.

Reklama

 

Zamordowany kapłan przyjął święcenia 8 stycznia 1986 w Zgromadzeniu Robotników Królestwa Chrystusowego (CORC) i w chwili tragicznej śmierci liczył 60 lat. Jego parafianie wspominają go jako wzorowego księdza, który pełnił swą posługę duszpasterską w różnych miejscach z wielkim zaangażowaniem, za co cieszył się powszechnym uznaniem.

 

Reklama

kg (KAI/FIDES) / Michoacán

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę