Nasze projekty

Matka Boża Uzdrawiająca Małżeństwa

Nuncjusz apostolski we Francji abp Luigi Ventura poświęcił jedyną na świecie figurę Matki Bożej Uzdrawiającej Małżeństwa. Znajduje się ona w sanktuarium pod tym samym wezwaniem, we francuskiej miejscowości Solesmes.

Figura Matki Bożej Uzdrawiającej Małżeństwa, przedstawia Maryję, która okrywa płaszczem kobietę i mężczyznę, trzymającego w dłoni różaniec. To jedyny na świecie wizerunek Matki Bożej, opiekującej się małżeństwami w kryzysie. Znajduje się w sanktuarium Matki Bożej Uzdrawiającej Małżeństwa w Solesmes we francuskiej diecezji Mans i a w sobotę 3 lutego został poświęcony przez nuncjusza apostolskiego we Francji abp. Luigiego Venturę.

„Ta figura przedstawia korzenie wiary, które rozpoczynają się w rodzinie. Jest ona także wsparciem dla Instytutu na rzecz Rodziny w Europie, który podejmuje wspaniałe dzieło towarzyszenia” – mówił watykański dyplomata.

Kamienna figura, o wysokości 1,2 m została wykonana przez francuskiego rzeźbiarza Gauthier Courtina. Jej pomysłodawcą jest Guillaume d’Alançon, dyrektor francuskiego Instytutu na rzecz Rodziny w Europie. D’Alançon w 2015 r. postanowił stworzyć sanktuarium dedykowane małżonkom przeżywającym kryzys i potrzebujących szczególnego wstawiennictwa w modlitwie. Po konsultacjach z francuskimi biskupami, jego wybór padł ostatecznie na miejscowość Solesmes, nazywaną „cytadelą modlitwy”. Znajduje się tam słynne benedyktyńskie opactwo św. Piotra, ufundowane w XI wieku i słynące z chorału gregoriańskiego. Figura Maryi Uzdrawiającej Małżeństwa znajduje się jednak nie w opactwie, ale w pobliskim  parafialnym kościółku.

Reklama
Reklama

Instytut na rzecz Rodziny w Europie, zajmujący się formacją i opieką nad rodzinami, promuje m.in. nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Odnawiającej Małżeństwa. Ta modlitwa zainspirowała d’Alançon do stworzenia wizerunku Maryi i miejsca modlitwy, dedykowanego małżonkom.

„Brakowało sanktuarium poświęconego wyłącznie małżeństwu – z jego wzlotami i upadkami. Miejsca powierzenia własnego małżeństwa Matce Bożej w czasie trudności i dziękowania jej za opiekę. Nie tutaj, nad brzegiem rzeki Sarthe Maryja objawiła się w grocie prostej pasterce. Ale tu kieruje do nas swój szczególny apel” – wyjaśnia d’Alançon.

Informacje o sanktuarium Matki Bożej Uzdrawiającej Małżeństwa można znaleźć na stronie: www.mariequigueritlescouples.com

Reklama
Reklama

KAI

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite