Nasze projekty

Katolicy na Białorusi modlą się za synod, Papieża i rodziny

Katolicy na całym świecie modlą się w tych dniach za trwający w Rzymie Synod o rodzinie oraz za Papieża. Z tej okazji w diecezji grodzieńskiej ogłoszono dzisiejszą niedzielę specjalnym dniem modlitw za rodzinę. Wczoraj natomiast odbyło się diecezjalne spotkanie rodzin.

Wzruszającym momentem był czas świadectw, kiedy małżonkowie dzielili się głównie doświadczeniem radości życia w związku sakramentalnym zgodnym z nauczaniem Kościoła oraz tym, jak realizują swoje powołanie do bycia ojcem i matką.

Podczas świadectw małżonkowie mocno akcentowali potrzebę praktykowania codziennej i wspólnej modlitwy, która jest fundamentem każdej rodziny. Po drugie – częste sięganie po lekturę Pisma Świętego, które pomaga w rozwiązaniu małżeńskich kryzysów. A po trzecie – prowadzenie dialogu, który jest zawsze podstawą zdrowych relacji.

Uroczystej Mszy św. w intencji Papieża Franciszka, trwającego Synodu Biskupów i rodzin przewodniczył biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz. Hierarcha zachęcał do modlitwy w intencji rodzin rozbitych, zagubionych i przeżywających trudności, aby dzięki łasce Bożej i pomocy bliźnich odnaleźli pokój serca, sens i radość życia.

Reklama
Reklama

Biskup grodzieński przywołał nauczanie Kościoła o małżeństwie, przypominając, że jest to ustanowiony przez Boga sakrament jako nierozerwalny związek jednego mężczyzny z jedną kobietą. „Kościół zawsze głosi Słowo Boże, nauczanie samego Jezusa Chrystusa, któremu w każdym czasie i w każdej epoce powinien być wierny” – dodał hierarcha.

Podczas Eucharystii zostały odnowione przyrzeczenia małżeńskie i każda rodzina otrzymała pasterskie błogosławieństwo.


RV / Grodno

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę