Już co najmniej 217 dzieci wśród ofiar wojny na Ukrainie

Według oficjalnych danych 217 dzieci zginęło, a ponad 391 zostało rannych. Liczby te nie są ostateczne - podała we wtorek ukraińska prokuratura generalna. Poprzedniej doby, w wyniku zbombardowania budynków mieszkalnych w obwodzie donieckim zginęło dwoje dzieci.

fot. Christian Lue/unsplash.com

Bilans nie jest kompletny, ponieważ na terenach objętych działaniami wojennymi, okupowanych lub wyzwolonych liczba ofiar wśród dzieci wciąż jest ustalana – zaznaczono w komunikacie ukraińskiej prokuratury generalnej.

Jak przekazano, w wyniku rosyjskiej agresji najwięcej dzieci zginęło lub odniosło obrażenia w obwodzie donieckim (127), kijowskim (114) i charkowskim (93).

Tylko wczoraj w wyniku bombardowania zginęło dwoje dzieci. W wyniku bombardowania przez rosyjskich okupantów budynków mieszkalnych w obwodzie donieckim od odniesionych ran zginęło dwoje dzieci 9 i 13 lat – przekazano w komuniakcie.

Reklama
Reklama

Codzienne bombardowania i ostrzał ukraińskich miast i wsi przez wojska rosyjskie uszkodziły również 1508 placówek oświatowych, a 102 z nich zostały całkowicie zniszczone – dodano.

pa, pap/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę