Jutro pogrzeb zamordowanego o. Oliviera Maire’a. „Chcemy uwypuklić przesłanie radości”

Pogrzeb zamordowanego o. Olivier Maire’a odbędzie się jutro po południu w bazylice św. Ludwika Marii Grignon de Montforta w Saint-Laurent-sur-Sèvre. Wcześniej, w południe zabrzmią dzwony wszystkich kościołów w Wandei ku czci zakonnika ze zgromadzenia montfortanów.

Fot: Twitter.com/@CatholicSat

Jego współbracia zakonni i parafianie przygotowali ceremonię pogrzebową, w czasie której czytane teksty i śpiewane pieśni skupione będą wokół miłości i miłosierdzia. Zamiast pogrążać się w smutku i goryczy, chcemy uwypuklić przesłanie radości – tłumaczy jeden z parafian z Saint-Laurent-sur-Sèvre.

Trumna z ciałem duchownego, zamordowanego 9 sierpnia przez rwandyjskiego imigranta, spocznie na miejscowym cmentarzu w kwaterze montfortanów.

Reklama
Reklama

W pogrzebie uczestniczyć będą: senator z Wandei Bruno Retailleau, przewodniczący rady departamentalnej Wandei Alain Lebœuf i prefekt Wandei Benoît Brocart. Od strony logistycznej organizatorów pogrzebu wspiera gmina Saint-Laurent-sur-Sèvre, którego mer Éric Couderc przerwał wakacje i przyjechał, by czuwać nad zamknięciem dla ruchu niektórych ulic, wyznaczeniem dodatkowych parkingów dla uczestników pogrzebu itd. Niezwykle ceniłem o. Oliviera Maire’a – podkreśla mer.

W katedrze w Luçon (Saint-Laurent-sur-Sèvre leży na terenie tej diecezji) i w niektórych kościołach Wandei zorganizowano czuwania modlitewne w intencji zabitego kapłana. Trwa też czuwanie przy jego trumnie, wystawionej w kaplicy Ducha Świętego w Saint-Laurent-sur-Sèvre.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę