Nasze projekty

„Jestem Ukrainką, spełniam swoje obowiązki”. Nie żyje lekarka Gwardii Narodowej z Mariupola

"Nie żyje lekarka Gwardii Narodowej i ikona ukraińskiego ruchu oporu w Mariupolu, Olena Kushnir. Zginęła podczas ostrzału miasta" – przekazała ukraińska dziennikarka Tetiana Danylenko. Lekarka w marcu nagrała poruszający film z apelem o pomoc dla Mariupola. Sama nie wyjechała z miasta i do końca niosła pomoc.

fot. Flash News/Twitter.com

Olena Kushnir do końca pozostała w okupowanym i ciągle bombardowanym mieście, niosąc pomoc żołnierzom i cywilom.

Starsza sierżant Olena Kushnir, która została w mieście, aby ratować wojsko i cywilów, została zabita w Mariupolu. Wcześniej udało jej się ewakuować z miasta małego synka, a w pierwszych dniach wojny straciła bliską osobę – napisała na swoim facebooku w sobotę ukraińska dziennikarka Tetiana Danylenko.

Dziennikarka w swoim poście opublikowała także, udostępnione wcześniej na Telegramie przez kanał „Mariupol Today” screeny rozmów Oleny z przyjaciółką, gdzie ukraińska lekarka zaznacza, że nie chcę by się nad nią litowano, ponieważ wykonuje swój obowiązek. „Jestem lekarzem, bojowniczką, jestem Ukrainką, spełniam swoje obowiązki” – pisała w wiadomościach.

Reklama

Na początku marca dziewczyna nagrała poruszający film, w którym opisała katastrofę humanitarną w Mariupolu oraz prosi światową społeczność o pomoc.

pa, natemat.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę