Jerozolima: Mężczyzna próbował podpalić kościół Konania w Getsemani

49-letni mężczyzna próbował podpalić kościół Konania w pobliżu ogrodu Getsemani w Jerozolimie. Wandal został już zatrzymany.

Twitter.com/@sebusher

Świątynia jest zlokalizowana tuż obok ogrodu Getsemani, gdzie Jezus modlił się przed swoją śmiercią. Kościół wybudowany na pamiątkę modlitwy Jezusa zwany też jest Kościołem Wszystkich Narodów.

4 grudnia 49-letni Żyd próbował wzniecić ogień w świątyni. Rozlał łatwopalną ciecz na posadzkę i ją podpalił. Ogień zniszczył bizantyjską mozaikę na podłodze, ale nie rozprzestrzenił się na całą świątynię.

„Dziękujemy Bogu, że ogień został szybko ugaszony, dziękujemy też policji za ich szybką interwencję i aresztowanie sprawcy. Wesprzemy też śledczych w ich działaniach, które mają wyjaśnić, czy był to atak na tle rasowym” – napisali przedstawiciele łacińskiego i wschodniego Kościoła we wspólnym oświadczeniu.

Reklama

W ostatnich latach w katolickich świątyniach w Izraelu kilkukrotnie dochodziło do aktów wandalizmu. W benedyktyńskim opactwie w Jerozolimie ktoś malował antychrześcijańskie napisy, próbowano także podpalić klasztor. W 2015 roku zniszczono Kościół Rozmnożenia nad Morzem Galilejskim. Wandale wybili też okna i zniszczyli figurę Maryi w kościele prowadzonym przez Salezjanów w Beit Jamal.

SPRAWDŹ: Jerozolima: bazylika Grobu Świętego zamknięta w ramach protestu

ag/CNA/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę