Nasze projekty

Irlandzcy biskupi zachęcają do spędzenia świąt w domu

Irlandzka Konferencja Biskupów Katolickich przestrzegła wiernych przed licznym gromadzeniem się w kościołach w święta Bożego Narodzenia. Zachęcając do postawienia Chrystusa w centrum tych świąt, hierarchowie wskazali, że w tym roku z powodu koronawirusa nie będą możliwe tłumne Pasterki i Msze w dzień Bożego Narodzenia.

W swym adwentowym orędziu biskupi zapewnili, że bezpośrednie transmisje Mszy będą szeroko dostępne na parafialnych stronach internetowych. Dlatego „usilnie zachęcają” rodziny do włączenia się w nie ze swoich „kościołów domowych”, gromadząc się w salonie, by świętować Boże Narodzenie.

Przypominają jednocześnie, że na czas pandemii obowiązek uczestnictwa niedzielnych i świątecznych Mszach został zawieszony. Podkreślają też, że Boże Narodzenie trwa nie jeden, lecz 12 dni, aż do uroczystości Objawienia Pańskiego. Można więc pójść do kościoła i uczestniczyć w Mszy św. w którymś z dni tego okresu.

„Można na wiele sposobów doświadczyć duchowego bogactwa tego szczególnego okresu. Nasze domy mogą stać się „małymi kościołami”, do których zaprosimy Dzieciątko Jezus. Wielowiekowa tradycja domowej szopki, przy której rodzina gromadzi się, by modlić się lub śpiewać kolędy, będzie w tym roku szczególnie znacząca” – napisali irlandzcy hierarchowie.

Reklama
Reklama

Tym, którzy chcieli pójść do spowiedzi, a nie jest to możliwe z powodów bezpieczeństwa sanitarnego, episkopat radzi, by „ufnie powierzyli się Bożemu miłosierdziu, wzbudzając w sobie akt żalu doskonałego”.

SPRAWDŹ: 2021 będzie rokiem św. Józefa. Z tej okazji specjalne odpusty

Przeczytaj również

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę