G8 w Watykanie

Jak piszą media, to "gorący tydzień" w Watykanie. Po raz trzeci zbierze się tzw. G8, czyli grupa ośmiu kardynałów doradców, którzy jak informuje Polska Agencja Prasowa "pomagają Franciszkowi w przygotowaniu zmian w instytucjach Stolicy Apostolskiej".

Rada Kardynałów będzie omawiać konkretne propozycje dotyczące przyszłej struktury watykańskich kongregacji i sekretariatu stanu. – Rada ma również podjąć kwestię ewentualnego ujednolicenia zarządzania instytucjami gospodarczymi i finansowymi Stolicy Apostolskiej w ramach jakiegoś „Ministerstwa Finansów”, co miało by prowadzić z kolei do uproszczenia struktur i obniżenia kosztów administracyjnych Watykanu – podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

 

Natomiast w czwartek i piątek Ojciec Święty spotka się z wszystkimi kardynałami obecnymi w Rzymie. Poruszone zostaną tematy dotyczące małżeństwa i rodziny, które w październiku (od 5-19) podejmie Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Jak informuje PAP: "tematem dyskusji będą również najnowsze wyzwania duszpasterskie. Wśród nich wymienia się sprawę osób rozwiedzionych będących w nowych cywilnych związkach małżeńskich".

Reklama
Reklama

 

W sobotę i niedzielę (22-23 lutego) odbędzie się pierwszy konsystorz papieża Franciszka. Godność kardynalską otrzyma 19 dostojników z całego świata.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę