Nasze projekty

Franciszek zawierzył Matce Bożej Węgry i całą Europę. „Spójrz na narody, które cierpią”

Przed odmówieniem modlitwy Regina Caeli na placu w Budapeszcie Franciszek zawierzył Węgry a także całą Europę, w tym „udręczony naród ukraiński i naród rosyjski” opiece Matki Bożej.

fot. Vatican News/YouTube

Ponadto, na Placu Lajosa Kossutha w Budapeszcie papież podziękował władzom państwowym, Kościołowi węgierskiemu, „całemu umiłowanemu narodowi węgierskiemu” za przyjęcie i miłość, jakich doświadczył w tych dniach.

Pozdrowił dyplomatów, przedstawicieli innych wyznań chrześcijańskich i religii. To dobrze, że granice nie stanowią barier, które oddzielają, lecz obszary kontaktu; i że wierzący w Chrystusa stawiają na pierwszym miejscu miłość, która łączy, a nie różnice historyczne, kulturowe i religijne, które dzielą. Łączy nas Ewangelia i powracając do niej, do źródeł, niech droga między chrześcijanami będzie kontynuowana zgodnie z wolą Jezusa, Dobrego Pasterza, który chce nas zjednoczyć w jednej owczarni – powiedział Franciszek.

Następnie zawierzył Matce Bożej „wszystkich Węgrów” oraz „przyszłość całego kontynentu europejskiego”, a „w szczególny sposób: sprawę pokoju”.

Reklama

Święta Dziewico, spójrz na narody, które cierpią najbardziej. Spójrz przede wszystkim na sąsiedni udręczony naród ukraiński i naród rosyjski, poświęcone Tobie. Jesteś Królową Pokoju, zaszczep w sercach ludzi i przywódców narodów pragnienie budowania pokoju, aby dać młodym pokoleniom przyszłość nadziei, a nie wojny; przyszłość pełną kołysek, a nie grobów; świat braci, a nie murów – mówił papież.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę