Nasze projekty

Franciszek przyleciał do Budapesztu. Odprawi Mszę na zakończenie Kongresu Eucharystycznego

Franciszek przybył do Budapesztu. O godz. 7.42 samolot Airbus 320 włoskich linii lotniczych Alitalia z papieżem na pokładzie wylądował na międzynarodowym lotnisku w stolicy Węgier.

Fot Santiago Mejía LC / Cathopic

Papież odprawi Mszę św. na zakończenie 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Jest to trzecia wizyta zwierzchnika Kościoła katolickiego w tym kraju. W 1991 r. i 1996 r. Węgry odwiedził Jan Paweł II. Po południu Ojciec Święty uda się do Bratysławy, a w kolejnych dniach odwiedzi Preszów, Koszyce i Šaštin (Szasztin). Hasłem 34. zagranicznej podróży apostolskiej Franciszka są słowa: „Z Maryją i Józefem w drodze do Jezusa”.

Na pokładzie samolotu Franciszek otrzymał portret kard. Wyszyńskiego, który dzisiaj razem z Matką Czacką zostanie beatyfikowany w Warszawie.

Na lotnisku papieża powitali m. in. wicepremier, nuncjusz apostolski na Węgrzech, abp Michael A. Blume, S.V.D., ambasador Węgier przy Stolicy Apostolskiej, Eduard Habsburg-Lothringen oraz węgierscy biskupi z metropolitą Esztergom-Budapesztu kard. Péterem Erdő. Dwoje dzieci w tradycyjnych strojach ofiarowało Ojcu Świętemu kwiaty.

Po ceremonii powitania Franciszek udał się do Muzeum Sztuk Pięknych na spotkanie z prezydentem Węgier Jánosem Áderem i premierem Viktorem Orbánem. Następnie, w tym samym miejscu, spotka się z biskupami, do których wygłosi przemówienie. Potem papież wygłosi przemówienie do delegacji Rady Ekumenicznej oraz przedstawicieli niektórych wspólnot żydowskich.

Reklama

O 11.30 odprawi Mszę na budapeszteńskim Placu Bohaterów na zakończenie 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

Oczekuje się, że weźmie w niej udział około 100 tys. osób. O godz. 14.30 planowany jest odlot papieża do stolicy Słowacji Bratysławy.

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę