Nasze projekty

Franciszek napisał list do Joe Bidena. Zapewnił go o modlitwie

Na konieczność troski o powszechne dobro wspólne zwrócił uwagę Ojciec Święty Franciszek w swoim przesłaniu do nowego prezydenta USA, Josepha R. Bidena.

„Z okazji Pańskiej inauguracji jako czterdziestego szóstego prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki składam serdeczne życzenia i zapewniam o moich modlitwach, aby Wszechmogący Bóg obdarzył Pana mądrością i mocą w sprawowaniu Pańskiego waszego wysokiego stanowiska” – napisał Franciszek.

„Niech naród amerykański pod Pańskim przewodnictwem nadal czerpie siłę z wzniosłych wartości politycznych, etycznych i religijnych, które inspirowały państwo od chwili jego założenia” – dodał.

Zwrócił też uwagę na opiekę nad ludźmi ubogimi i pozbawionymi głosu. „W czasie, gdy poważne kryzysy, przed którymi stoi nasza rodzina ludzka, wymagają dalekowzrocznych i wspólnych reakcji, modlę się, aby Pańskie decyzje kierowały się troską o budowanie społeczeństwa naznaczonego autentyczną sprawiedliwością i wolnością, wraz z nieustannym poszanowaniem praw i godności każdego człowieka, zwłaszcza ubogiego, bezbronnego i pozbawionego głosu”.

Reklama
Reklama

„Podobnie proszę Boga, będącego źródłem wszelkiej mądrości i prawdy, aby kierował Pańskimi wysiłkami na rzecz wspierania zrozumienia, pojednania i pokoju w Stanach Zjednoczonych i wśród narodów świata w celu wspierania powszechnego dobra wspólnego. Z tymi uczuciami chętnie modlę się dla Pana, Pańskiej rodziny i umiłowanego narodu amerykańskiego o obfite błogosławieństwo” – zakończył.

SPRAWDŹ: Joe Biden zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę