Nasze projekty

Figurka Matki Bożej Fatimskiej odbędzie 32 podróże

Pielgrzymująca figurka Matki Bożej Fatimskiej odbędzie w tym roku 32 podróże po całym świecie. Na jej trasie znajdzie się 14 państw Europy, Afryki oraz obu Ameryk.

Jak poinformowała Katia Filipe z biura prasowego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, nie jest to pełna liczba państw, a trasa peregrynacji może się jeszcze wydłużyć. Wśród potwierdzonych dotychczas krajów są m.in.: Panama, Hiszpania, Francja, Włochy, Węgry, Brazylia, Angola, Republika Południowej Afryki, Wenezuela oraz Republika Czeska i Luksemburg.

W tym ostatnim kraju fatimska figura pielgrzymująca pojawi się po trwającej 70 lat przerwie. Jak przypomniał niedawno w liście pasterskim arcybiskup Luksemburga Jean-Claude Hollerich, wizyta wizerunku Matki Bożej Fatimskiej w tym małym księstwie we wrześniu 1947 r. stanowiła jeden z etapów peregrynacji figury po państwach Europy Zachodniej, odradzającej się ze zniszczeń II wojny światowej. W tym roku figura
fatimska będzie przebywała w Luksemburgu od 25 maja do 25 czerwca. – Jej wizyta rozpocznie się w czwartek Wniebowstąpienia od uczestnictwa w pięćdziesiątej Pielgrzymce Narodowej do sanktuarium w Wiltz,
zakończy zaś w katedrze w Luksemburgu uroczystym poświęceniem kraju Niepokalanemu Sercu Maryi – poinformował arcybiskup Jean-Claude Hollerich.

Po świecie peregrynuje trzynaście kopii słynnej figury Matki Bożej Fatimskiej, która posiada wykonaną w dekadzie lat 40. XX w. złotą koroną. Figura ta bardzo rzadko opuszcza teren portugalskiego sanktuarium.

Reklama
Reklama

mz (KAI/FLP) / Fatima

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę