Fatima: “łańcuch modlitwy różańcowej” o pokój na Ukrainie

Ordynariusz diecezji Leiria-Fatima kardynał António Marto wezwał portugalskich katolików do stworzenia “łańcucha modlitwy różańcowej” w intencji pokoju na Ukrainie. Kardynał wezwał swoich rodaków, aby “obudzili się z obojętności” na sytuację na Ukrainie oraz przyłączyli do modlitwy różańcowej.

Cathopic/Angelo Senchuke, LC

Wskazał, że z “sanktuarium pokoju”, jakim jest Fatima, wysłany został apel do portugalskich katolików, aby rozpoczęli oni przez tydzień modlitwę różańcową w “formie indywidualnej, rodzinnej lub wspólnotowej” w intencji pokoju na Ukrainie.

W swoim apelu ordynariusz diecezji Leiria-Fatima zachęcił też do osobistego pielęgnowania wiary w siłę modlitwy. Czasami zdarza nam się myśleć, że tylko silni, ci, którzy mają władzę finansową i polityczną, mogą zmieniać świat. Ale Bóg liczy na małych oraz pokornych, na ich siłę wiary i miłosierdzie, na świadectwo nawrócenia i współczucie, na ich moc modlitwy służące odmienianiu świata. Zostaliśmy wezwani do patrzenia w przyszłość z nadzieją, odbudowując więzi między ludźmi oraz narodami, tak jak Dobrzy Samarytanie opiekujący się rannymi oraz opatrujący rany tego świata – powiedział kard. António Marto.

W poniedziałek rektor Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie ks. Carlos Cabecinhas poinformował media, że duchowni sprawujący posługę kapłańską w tym miejscu kultu maryjnego, a także księża tam przybywający zostali poproszeni o włączenie do celebrowanych nabożeństw w intencji pokoju na Ukrainie. Modlitwy te będą prowadzone w sanktuarium co najmniej do niedzieli.

Reklama

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę