Nasze projekty

Dziś w USA Narodowy Dzień Świętości Życia

Odkąd 22 stycznia 1973 r. zaczęła w USA obowiązywać poprawka do Konstytucji legalizująca aborcję na życzenie, zawsze tego dnia obchodzony jest tam Dzień Świętości Życia. Decyzją Donalda Trumpa ma status święta państwowego.

„W Dzień Świętości Ludzkiego Życia nasz Naród z dumą i stanowczo potwierdza swoje zaangażowanie w ochronę cennego daru życia na każdym etapie, od poczęcia do naturalnej śmierci. Każda osoba – urodzona i nienarodzona, biedna, przygnębiona, niepełnosprawna, słaba i starsza – ma swoją wartość. Chociaż każda podróż jest inna, żadne życie nie jest bez wartości ani nie ma znaczenia; praw wszystkich ludzi należy bronić – napisał prezydent Trump w oświadczeniu informującym wprowadzenie święta. 

Przypomniał, że od 2007 r. sukcesywnie spada liczba aborcji dokonywanych na terenie USA, choć ciągle jest bardzo wysoka. „Wszyscy Amerykanie powinni świętować ten spadek liczby aborcji, za którym stoi każde uratowane życie. Nadal jednak pozostaje wiele do zrobienia i jako prezydent będę nadal walczył o ochronę życia nienarodzonych”- napisał Donald Trump. Dodał również, że zobowiązał Kongres do wprowadzenia dalszych ograniczeń w prawie legalizującym aborcję, aby nie była dopuszczalna w przypadku ciąż zaawansowanych i wobec dzieci, które już odczuwają ból. 

Według statystyk od momentu wprowadzenia poprawki do Konstytucji na bazie wyroku sądu w sprawie „Roe kontra Wade” zamordowano w USA 45 milionów dzieci nienarodzonych. Co roku 22 stycznia odbywają się w całym kraju Marsze dla Życia, w tym ten największy w Waszyngtonie.

Reklama
Reklama

Nie jest to pierwszy Narodowy Dzień Świętości Życia w USA. Pierwszy raz wprowadził go jeszcze prezydent Ronald Reagan w 1984 r. i tradycja była podtrzymywana aż do prezydentury Baracka Obamy. Donald Trump powrócił do niej. 

ad, CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę