Dziś papież senior obchodzi imieniny

19 marca w uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny swoje imieniny obchodzi Joseph Ratzinger, czyli papież senior Benedykt XVI.

fot. Flickr Levan Ramishvili

W uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i przybranego ojca Jezusa swoje imieniny obchodzi Joseph Ratzinger, czyli Benedykt XVI papież senior.

Rok temu w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika katolickiego „Die Tagespost” podzielił się rodzinną tradycją obchodzenia dnia św. Józefa, 19 marca w rodzinnej Bawarii. Jak wspominał papież senior, jego matka zawsze oszczędzała na zakup dobrej książki na święto. Ponadto, aby uczcić dzień św. Józefa rodzina Ratzingerów przygotowywała prawdziwą kawę, którą jego ojciec uwielbiał, ale na którą rodzina nie mogła sobie pozwolić każdego dnia. Do tego zawsze był jeszcze pierwiosnek na znak wiosny, który przynosił św. Józef.

Wreszcie nasza mama upiekła ciasto z lukrem – to w pełni oddawało niezwykły charakter święta. W ten sposób, począwszy od godzin porannych, w przekonujący sposób nadawano szczególny charakter dnia św. Józefa – mówił Benedykt XVI.

Reklama
Reklama

Benedykt XVI (Joseph Ratzinger) był papieżem od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku, gdy zrezygnował z posługi Piotrowej. Jego pontyfikat trwał 2873 dni.

W kwietniu papież senior skończy 95 lat. Obecnie mieszka w klasztorze Matter Ecclesiae na terenie Ogrodów Watykańskich.

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę