Nasze projekty

„Dokonaliśmy wyboru: nie biała flaga, a błękitno-żółta”. Mija rok od rosyjskiej inwazji na Ukrainę

"To był rok bólu, żalu, wiary i jedności. Rok naszej wspólnej niezłomności. Wiemy, że rok 2023, będzie rokiem naszego zwycięstwa" - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w krótkim filmie obrazującym rok wojny na Ukrainie.

fot. Володимир Зеленський/Twitter.com

„24 lutego miliony z nas dokonały wyboru: nie biała flaga, a błękitno-żółta. Nie ucieczka, a odpowiedź. Odpowiedź wrogowi. Opór i walka” – napisał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w swoich mediach społecznościowych, pod filmem obrazującym rok wojny na Ukrainie.

To był rok bólu, żalu, wiary i jedności. Rok naszej wspólnej niezłomności. Wiemy, że rok 2023, będzie rokiem naszego zwycięstwa” – dodał.

Równo rok temu, 24 lutego 2022 roku o godzinie 4:55 czasu wschodnioeuropejskiego (5:55 czasu moskiewskiego, 3:55 czasu polskiego) Władimir Putin ogłosił, że podjął decyzję o rozpoczęciu „specjalnej operacji wojskowej” w Ukrainie. Tuż po tym, o godzinie 5:00 czasu wschodnioeuropejskiego rozpoczęła się pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę.

Rosyjskie wojska przekroczyły granicę z jednocześnie na czterech frontach walki. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił stan wojenny. Tysiące Ukraińców chwyciło za broń walcząc o wolność swojego kraju.

Zobacz jak wyglądał pierwszy dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>>Atak Rosji na Ukrainę [RELACJA]. Módlmy się o pokój>>>

Reklama

pa, wydarzenia.interia.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę