Nasze projekty

Demonstracja w Delhi na rzecz uwolnienia porwanego księdza

Uczestnicy protestu pragnęli wpłynąć na rząd federalny, by podjął działania celem przywrócenia wolności indyjskiemu salezjaninowi ks. Tomowi Uzhunnalilowi, uprowadzonemu 4 marca 2016 r. w Jemenie

W poniedziałek 6 lutego setki ludzi wzięły udział w demonstracji zorganizowanej w Delhi przez diecezję Faridabad i indyjski Kongres Katolicki. Przybyli też na nią do stolicy parlamentarzyści ze stanu Kerala na południu Indii.

Ordynariusz Faridabadu abp Kuriakose Bharanikulangara, który wcześniej pracował w watykańskiej dyplomacji, wyraził w czasie manifestacji ubolewanie, że jak dotąd nie widać, by władze cokolwiek robiły w tej sprawie.

Reklama

W ubiegłorocznym Wielkim Poście w prasie i Internecie pojawiło się wiele informacji na temat porwanego ks. Toma Uzhunnalila. Jego porywacze, najprawdopodobniej przedstawiciele ISIS, mieli planować jego ukrzyżowanie w Wielki Piątek. Niektóre media twierdziły nawet, że wyrok wykonano. Przed Bożym Narodzeniem w mediach społecznościowych pojawiło się jednak wideo, na którym widać brodatego mężczyznę podającego się za porwanego ks. Toma, który błaga rząd indyjski i papieża o pomoc w uwolnieniu go. Skarżył się przy tym, że nikt nie podejmuje rozmów na ten temat z jego porywaczami.

Reklama

Ks. Tom Uzhunnalil był kapelanem zamordowanych w 2016 roku w Adenie przez islamskich terrorystów sióstr misjonarek miłości św. Matki Teresy.


(KAI/RV) / Delhi / S7

Katolicka Agencja Informacyjna

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę