Nasze projekty

„Chrześcijanie nie powinni popierać ruchu Black Lives Matter”

Ruch Black Lives Matter, który przewodzi protestom, jakie wybuchły w USA w reakcji na śmierć George’a Floyda, szkodzi sprawie walki o sprawiedliwość społeczną i nie ma nic wspólnego z wartościami ewangelicznymi – uważa afroamerykański działacz Ryan Bomberger.

Ryan Bomberger jest współzałożycielem chrześcijańskiej Fundacji Radiance i laureata nagrody Emmy® Creative Professional. Wielokrotnie opowiadał o swojej trudnej przeszłości: został poczęty w wyniku gwałtu i wychowywał się w wielorasowej rodzinie z dziewięcioma adoptowanych i trójką biologicznych dzieci. Swoje obecne wątpliwości dotyczące obecnych protestów  w USA wypowiedział podczas występu w programie „The Van Maren Show”, emitowanym jako internetowy podcast.

Jego zdaniem fala szczerego oburzenia, jakie wywołało zabójstwo niewinnego człowieka, została upolityczniona, a problem niesprawiedliwości wobec czarnych mieszkańców USA narasta od dziesięcioleci. Według niego, winni są za to m.in. politycy przyczyniający się do tworzenia środowisk biedy. Zauważył, że nikt z odpowiedzialnych za taki stan rzeczy nie próbuje pytać i prawdziwe, głębsze przyczyny kryzysu.

W opinii Bombergera, ruch Black Lives Matter nie ma nic wspólnego z Bogiem i religijnymi wartościami, a prawdziwym celem jego jest osiągnięcie władzy przez Afroamerykanów. Zwrócił uwagę, że temu świeckiemu ruchowi nie zależy ani na przebaczeniu, ani na pojednaniu, dlatego przyznaje, że dziwi się, gdy widzi chrześcijan maszerujących ramię w ramię z aktywistami BLM.

Reklama
Reklama

Przypomniał, że ruch praw obywatelskich, który zainicjował Martin Luther King Jr. odniósł sukces, bo odwoływał się do Pisma Świętego i wzywał do niestosowania przemocy, w przeciwieństwie do Malcolma X – innego przywódcy ruchu afroamerykańskiego w Stanach Zjednoczonych.

„Dziś ruch Black Lives Matter atakuje policję, zachęcając do nienawiści i wyznając zasady, które każdy chrześcijanin powinien uznać za niepokojące”

Przeczytaj również

  – zauważył w rozmowie, akcentując, że BLM związany jest z ruchem LGBT, wspiera aborcję i odwołuje się do lewicowej ideologii.

  Reklama
  Reklama

  Dla Bombergera ruch ten bardziej przypomina religijną sektę niż grupę, dla której ważna jest inspiracja Chrystusem i Biblią. Zachęcił do odważnego wyznawania swej wiary i zmianę kultury i obecnych w niepokojących zjawisk, jak rasizm, przez afirmację pozytywnych wartości chrześcijańskich.

  KAI, ad/Stacja7

  Reklama

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  Reklama

  SKLEP DOBROCI

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas na Patronite